سبد خرید0

اردبیل – رئیس حوزه هنری کودک و نوجوان به ضرورت ترسیم سبک زندگی صحیح برای کودکان و نوجوانان با بهره‌گیری از ظرفیت ادبیات تأکید کرد.

 

 

 

 

 

به گزارش خبرنگار مهر، سید صادق رضایی بعدازظهر دوشنبه در حاشیه سفر به اردبیل در گفتگو با خبرنگار مهر یکی از مهم‌ترین آسیب‌های موجود  متوجه کودک و نوجوان را سبک زندگی دانست.

وی تأکید کرد: در واقع مخاطب شناسی نویسنده و توجه به نیازهای روز جامعه می‌تواند منجر به این شود که آثار فاخری نسبت به ترسیم سبک زندگی اقدام کنند.

رئیس حوزه هنری کودک و نوجوان با اشاره به اینکه مناطق مختلف کشور برخوردار از آداب‌ورسوم، سنت‌ها، ضرب‌المثل‌ها و سابقه فرهنگی قابل‌توجه است، متذکر شد: انتظار می‌رود نویسندگان به تبیین و معرفی داشته‌های فرهنگی برای کودکان اقدام کنند.

رضایی سرمایه دینی و مذهبی کشور را نیز نیازمند معرفی دانست و تأکید کرد: در واقع اگر نویسندگان به این ضرورت‌ها بها دهند آثار شاخص و ماندگار خلق خواهند کرد.

وی یکی از مهم‌ترین مشکلات روز در ادبیات کودک و نوجوان را عدم شناخت مخاطب دانست و افزود: در واقع عدم ارتباط‌گیری نویسنده با مخاطب موجب می‌شود در برخی مواقع آثار مورد استفاده قرار نگیرد.

رئیس حوزه هنری کودک و نوجوان بخشی از آموزش‌های نویسندگان کودک و نوجوان را با توجه به این رویکرد توصیف کرد و گفت: نویسنده باید بداند در کنار سابقه فکری و تربیتی خود برای چه مخاطبی و چه نیازی می‌نویسد.

رضایی با تأکید به ضرورت شناخت زبان مخاطب متذکر شد: در واقع پیشنهاد ما فراهم‌سازی فرصتی برای خوانش آثار تولیدی به گروهی از مخاطبان قبل از چاپ اثر است.

وی تصریح کرد: در واقع شناخت ایده، فکر و نیاز مخاطب می‌تواند منجر به تولید آثاری شود که مورد استقبال قرار گرفته و کارایی دارد.

رئیس حوزه هنری کودک و نوجوان همچنین از آمادگی این مجموعه برای برگزاری نمایشگاه‌های کتب کودک و نوجوان در استان‌ها خبر داد و افزود: ۵۰۰ عنوان کتاب در حوزه هنری تولید شده که می‌تواند در نمایشگاه‌ها مورد استفاده قرار گیرد.