سبد خرید0

     

آثار نمایشگاه تصویرگری کتاب کودک (بولونیا 2015) که دو ماه پیش در بولونیا به نمایش درآمد، به مدت یک ماه در موزه هنرهای معاصر اصفهان به نمایش درخواهد آمد.

 

محمدحسن عقیلی -عضو هیئت مدیره موسسه فرهنگی هنری دیگر- در حاشیه افتتاحیه این نمایشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فرهنگ و هنر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، اظهار کرد: نمایشگاه بین‌المللی بولونیا همه‌ساله در کشور ایتالیا به صورت مسابقه‌ای برگزار می‌شود. در این نمایشگاه آثار تصویرگری مربوط به کتاب کودک و نوجوان توسط هیئت داوران ارزیابی و آثار برگزیده نمایش داده می‌شوند.

وی افزود: نمایشگاه آثار تصویرگری کتاب کودک و نوجوان دو ماه پیش در بولونیا دایر بود و توانستیم همان نمایشگاه را به اصفهان بیاوریم تا مورد استفاده اساتید، دانشجویان و هنرجویان رشته گرافیک و علاقه‌مندان قرار گیرد.

این گرافیست اضافه کرد: در این نمایشگاه 30 اثر از ایران که در سال‌های گذشته در نمایشگاه بین‌المللی بولونیا حائز رتبه شده بودند، نمایش داده شده است.

عقیلی ادامه داد: دوست داشتیم نمایشگاه زودتر از این زمان و در دو هفته پیش برگزار شود تا به زمان امتحانات دانشجویان برنخورد و دانشجویان بتوانند بیشتر از این آثار استفاده کنند اما امیدواریم که دانشجویان با توجه به ارزش بسیار این آثار در نمایشگاه حضور بیابند و از آن استفاده کنند.

به گزارش ایسنا؛ نمايشگاه تصویرگری کتاب کودک بولونيا از سال ۱۹۶۳ تاكنون در بولونياي ايتاليا برگزار می‌شود و مهم‏ترين و بزرگ‏ترين نمايشگاه كتاب كودكان در سراسر جهان است که هر سال طی چهار روز در آخرین روزهاي ماه مارس ميلادي برگزار می‌شود.

گفتنی است؛ نمایشگاه تصویرسازی کتاب کودک از 20 خردادماه تا 20 تیر در محل موزه هنرهای معاصر واقع در خیابان استانداری اصفهان دایر است و علاقه‌مندان می‌توانند از ساعت 9 صبح تا 19 از این نمایشگاه دیدن کنند.

منبع : خبرگذاری ایسنا